Uniek kijkje achter de schermen bij Wildlands in Emmen
Woensdag 20 november 2024
Een woning (ver)bouwen is al heel wat, maar een dierenverblijf maken is toch weer heel wat anders! Afgelopen dinsdag kregen de leden van de afdeling Drenthe een uniek kijkje achter de schermen bij Wildlands in Emmen.
Kijkje achter de schermen
Als reguliere bezoeker heb je vaak niet door wat er allemaal schuilgaat achter een dierentuin. Daarom was het indrukwekkend om even de kans te krijgen om achter de schermen te mogen kijken. Zo heeft Wildlands onder andere de grootste tropische kas ter wereld. Daarnaast loopt er een Europees soortbehoudprogramma om de populatie van bedreigde diersoorten in stand te houden en voor te bereiden op eventuele uitzet in het wild. En is er een eigen keuken om alle duizenden kilo's aan voedsel voor te bereiden voor een uitgebalanceerde maaltijd specifiek aangepast op de wensen van elke unieke diersoort.
En heel bijzonder: we mochten eventjes kijken bij het pasgeboren nijlpaardje en drie leeuwenwelpjes.
Duurzaamheid
Gezien de betrokkenheid bij (het behoud van) de natuur heeft Wildlands ook een heel duidelijke duurzaamheidsambitie. Dit uit zich onder andere in een eigenzonnepark, enorme regenwateropvang en een eigen waterfabriek waar ze ca. 80% van het gebruikte water kunnen hergebruiken.
Gerelateerd nieuws
Op dinsdag 8 april vond in BuildinG Groningen het Bouwlogistiek-congres plaats. Het onderwerp stond al een tijd op de agenda van de Provincie Groningen en Bouwend Nederland regio Noord. En om momentum te houden rondom dit actuele onderwerp werd er samen met de provincies Drenthe en Friesland doorgepakt om ‘Congres Bouwlogistiek Noord-Nederland’ op te zetten.
Op 7 maart vond niet alleen de Bouwvrouwendag in regio Noord plaats. Met alle respect! Een veilig en prettig leerklimaat was de andere bijeenkomst waar sociale veiligheid op de werkplaats de hoofdmoot vormde. “Tijdens je stage moet je gewoon jezelf kunnen zijn zonder je te veel te hoeven aanpassen.”
Op 27 februari vond de achtste editie van de bijeenkomst plaats die jaarlijks door Stadswerk, NLingenieurs en Bouwend Nederland wordt geïnitieerd. In totaal kwamen er ruim 50 geïnteresseerden af op dit GWW-event waarbij Paviljoen Sterrebos in Groningen wederom gastheer was. Over Russische tanks, zandputten en het Gronings volkslied.