Nieuws
We zijn ontzettend blij om te kunnen aankondigen dat we voor de tweede keer de JBN Award mogen uitreiken. Dat doen we op het JBN Award-gala op vrijdag 26 september 2025. Met de JBN Award, speciaal voor leden van Jong Bouwend Nederland, zetten we jonge bouwers in de schijnwerpers, De jonge generatie is cruciaal voor het vernieuwen van onze sector.
Op 31 maart werden cao-partijen het, na vijf maanden onderhandelen, eens over een nieuwe cao Bouw & Infra met een looptijd van 27 maanden van 1 januari 2025 tot en met 31 maart 2027.
Uitnodiging voor leden van afdeling Bouwend Rijnmond om deel te nemen aan het Bouwcafé Rotterdam e.o.
Vallen en struikelen is dit jaar het thema van de Bewust Veilig-dag 2025 bij Qualm. Een thema dat aandacht verdient voor zowel kantoor- als buitenpersoneel. Om je handen vrij te hebben krijgt iedereen vandaag tijdens de Bewust Veilig-dag een rugzak uitgereikt. In gesprek met Menno Mulders en Anthony Uijthoven bespreken we de veiligheidsuitdagingen.
Sinds vrijdag 28 maart is de digitale tool Ontwikkelpaden Techniek, Bouw & Energie live. De tool helpt werkgevers, werknemers en werkzoekenden om inzicht te krijgen in instap-, doorgroei- en opleidingsmogelijkheden in de sectoren techniek, bouw en energie.
'Veiligheid is niet onderhandelbaar', 'veiligheid staat op nummer 1', 'iedereen moet veilig thuiskomen!'. Uitspraken gedaan tijdens de bezoeken op de bewust veilig dag 2025. Met 45 deelnemers in Zeeland een groot succes.
Op 26 maart werd de nieuwe vestiging van Bouwmensen in Zeeuws-Vlaanderen geopend. Daarmee ging een lang gekoesterde wens in vervulling. Een pand dicht(er)bij de woonplaats van de leerlingen in het Zeeuws-Vlaamse, wat de keuze voor de bouw een stukje dichterbij brengt.
In Afdeling Brabant Mid-West komt een hecht groepje jong ondernemers met regelmaat bijeen. Dit keer bezochten we een bouwproject van één van de deelnemers en praatten erna over allerlei praktische zaken na.
Ook dit jaar, op woensdag 26 maart, deden weer veel leden mee aan de Bewust Veilig dag. Landelijk namen zelfs meer dan 1.000 leden actief deel.
Bij de aanvraag van de ISDE subsidie is het van belang dat bij de inschrijving in de Kamer van Koophandel, de juiste SBI code is ingevuld. RVO controleert bij de aanvraag van de subsidie of het bedrijf wat de isolerende maatregel heeft aangebracht, zoals isolatieglas, in de sectie bouwnijverheid valt. Dit betreft de SBI codes die beginnen met 41, 42 of 43. Veel van onze leden hebben als hoofdactiviteit de groothandel in vlakglas en plaatsen daarnaast glas. De bijbehorende SBI code zit niet in deze categorie.
Op 24 maart 2025 vond de Algemene Ledenvergadering van Bouwend Nederland Afdeling Lingestreek plaats in het Wienerberger Experience Center in Elst. Met een mooie opkomst van zo’n 30 leden begon de middag met een warm welkom en een inspirerende presentatie van Wienerberger, waarin de nieuwste ontwikkelingen en innovaties in keramische bouwmaterialen centraal stonden.
In het teken van de Bewust-Veilig-dag lanceert Ed controls twee nieuwe functionaliteiten. Als KAM-manager weet je hoe belangrijk het is om risico’s in je project goed te beheersen. Vanaf nu biedt Ed Controls een slimme oplossing voor risicomanagement, waarmee je eenvoudig terugkerende risico’s kunt monitoren en beheersen door herhalende tickets in audits te gebruiken. Breng risicomanagement tot leven op de bouwplaats!
Word vandaag nog lid!
Samen met 4.500 leden sta je sterker en kun je profiteren van exclusieve ledenvoordelen.