1. Home
  2. Nieuws
  3. Infraplatform spreekt met opdrachtgevers over capaciteitsvraagstukken in de gww

Infraplatform spreekt met opdrachtgevers over capaciteitsvraagstukken in de GWW

Woensdag 23 oktober 2024

Steeds vaker lopen opdrachtnemers en opdrachtgevers aan tegen de grenzen van capaciteit en kennis om GWW-werken te kunnen realiseren binnen de grenzen van wat het systeem aan kan (in beleid, regelgeving, werktijden, bereikbaarheid). Deze geluiden horen we steeds meer en daar gaan we met opdrachtgevers over in gesprek in november.

De beperkte capaciteit binnen de GWW effectiever inzetten vraagt om een gesprek over de wijze waarop we met elkaar tot realisatie van werken komen. Vraagt dit niet om andere relaties, gebaseerd op meer vertrouwen, continuïteit en partnerschap? En wat betekent dat dan voor contractvorming, bereikbaarheid, voorspelbaarheid, hinder, etc? Moeten we niet meer naar programmatisch contracten en langjarige partnerschappen en continuïteit toe? En wat betekent het voor onze omgangsvormen, ook financieel of werktijden?

Op deze vraagstukken van cultuur en samenwerking wil het Infraplatform met opdrachtgevers in gesprek, te starten in november;

Op 7 november tijdens de marktdag Rotterdam in het Feyenoord-stadion gaan we hierover in gesprek. Uitnodiging en aanmeldmogelijkheid vind je hier.  Op 27  november, tijdens een Marktmiddag met RWS staat het effectiever inzetten van de productie centraal in het Van der Valk Schiedam.

Ook in 2025 blijft dit thema onderwerp van aandacht. 

Hessel Heins-Wunderle
Regiomanager Regio Randstad Zuid
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Maandag 31 maart 2025
Bouwcafé Rotterdam

Uitnodiging voor leden van afdeling Bouwend Rijnmond om deel te nemen aan het Bouwcafé Rotterdam e.o.

Donderdag 20 maart 2025
'Wij betrekken iedereen bij de Bewust Veilig-Dag'

Nog enkele dagen en dan staan op woensdag 26 maart de meeste bedrijven binnen de bouw en infra extra stil bij veiligheid op en rond de bouwplaats. Dit geldt ook voor het Rotterdamse bouwbedrijf Van Omme & De Groot Projectontwikkelaars en Bouwers.

Woensdag 15 januari 2025
Grip op Asfalt: zorgelijke aanwezigheid van vreemde elementen in bitumen

Rijkswaterstaat en de Vakgroep Bitumineuze Werken (VBW) van Bouwend Nederland hebben in het project Grip op Asfalt praktijkonderzoek gedaan naar de grondstoffen en kwaliteit van bitumen. Het eindrapport laat zien dat bitumen vaak sporen van vreemde elementen bevat en dat dit invloed heeft op de prestaties van bitumen in asfalt.