1. Home
  2. Nieuws
  3. Vakbonden bereid tot hervatten cao overleg

Vakbonden bereid tot hervatten cao-overleg

Donderdag 27 februari 2025

Op 6 december 2024 schortten de vakbonden het overleg over de nieuwe cao Bouw & Infra op, waarna zij op 13 februari in een artikel op Cobouw aangaven bereid te zijn het vastgelopen overleg nieuw leven in te blazen. Pas op 27 februari ontvingen wij namens de onderhandelingsdelegaties van FNV en CNV de uitnodiging om de onderhandelingen op korte termijn te hervatten. Wij zien uit naar een constructieve voortzetting van de onderhandelingen.

Wij hebben de brief met belangstelling gelezen. We werken al jarenlang constructief samen met vakbonden op belangrijke thema’s als veiligheid, instroom van nieuw talent en de Zwaarwerkregeling. Deze samenwerking geeft ons het vertrouwen dat we gezamenlijk, met oog voor de grote bouwopgaven waar Nederland voor staat, tot een evenwichtige cao-afspraak kunnen komen.

Wij zijn ervan overtuigd dat een open dialoog tussen werkgevers en vakbonden de sleutel is tot het afsluiten van een cao die recht doet aan de belangen van alle partijen in onze sector.
 
Lees hier het Cobouwartikel.

Richard Massar
Manager communicatie
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Dinsdag 1 april 2025
Overeenstemming over nieuwe Cao Bouw & Infra

Op 31 maart werden cao-partijen het, na vijf maanden onderhandelen, eens over een nieuwe cao Bouw & Infra met een looptijd van 27 maanden van 1 januari 2025 tot en met 31 maart 2027.

Donderdag 13 maart 2025
Onderhandelingen cao Bouw & Infra hervat op 31 maart

Op 6 december 2024 schortten de vakbonden het overleg over de nieuwe cao Bouw & Infra op. Onlangs ontvingen wij een uitnodiging van FNV en CNV om de gesprekken te hervatten. De onderhandelingen worden op maandag 31 maart voortgezet.

Woensdag 12 februari 2025
Zwaarwerkregeling Bouw & Infra verlengd tot 2031

Goed nieuws voor medewerkers in de bouw- en infrasector: de zwaarwerkregeling wordt met vijf jaar verlengd tot 1 januari 2031. Met de zwaarwerkregeling kunnen medewerkers in de bouw & infra maximaal drie jaar vóór hun AOW-leeftijd stoppen met werken. Gedurende deze periode ontvang je als deelnemer een maandelijkse zwaarwerkuitkering tot aan je AOW-leeftijd.