Podcast: Biobased Materiaal, wat is de meerwaarde?
Dinsdag 19 december 2023
Het is de bedoeling dat we duurzaam en circulair gaan bouwen en dat de CO2 uitstoot steeds minder wordt. Daarvoor zijn veel meer materialen met een lage milieubelasting nodig. Biobased materialen kunnen daarin een belangrijke rol spelen, maar het aanbod is nog steeds heel beperkt. Is het gebruik op grote schaal dus wel haalbaar, waar kun je het toepassen en welke meerwaarde heeft het? Daarover praat Iman de Vries in aflevering 39 van de bouw maakt het podcast. Dat doet hij samen met zijn gasten Jan-Willem van Engen van bouwbedrijf van Engen, Jeroen Mulder, projectleider flexwonen bij de provincie Noord-Brabant en Martijn Stevens, oprichter van Seedscope Insights.
Wil je geen aflevering missen van ‘De bouw maakt het’ podcast? Vergeet dan niet op de volgknop te drukken op Spotify of te abonneren op Apple Podcasts.
Gerelateerd nieuws
Marktdag Waterschap De Dommel brengt markt en overheid samen Met ruim 130 aanwezigen, waaronder infrabouwers, ingenieursbureaus en vertegenwoordigers van de gemeente en het waterschap, was de marktdag die Bouwend Nederland in samenwerking met Waterschap de Dommel op 9 april organiseerde in Boxtel een waardevolle bijeenkomst. “De opgaven voor de komende jaren zijn zo groot, dat maakt slimme en goede samenwerking belangrijker dan ooit”, aldus Beatrice Dormans, Regiomanager Zuid van Bouwend Nederland. “Daarom hebben wij de handen in elkaar geslagen met het waterschap om op deze dag met markt en overheid in gesprek te gaan over de toekomst.”
De subsidieregeling SSEB voorziet in een tegemoetkoming bij de aanschaf van, of ombouw naar, emissieloos materieel. Daarnaast is er subsidie mogelijk voor vernieuwende ideeën om de emissieloze machines en de laadinfrastructuur te verbeteren. Hoe die aanvraag precies werkt, hoor je op 22 mei in een webinar van RVO.
Emissieloos bouwen en vervoeren wordt steeds meer de norm. Maar hoe bereid je je medewerkers voor op deze transitie? SOMA Bedrijfsopleidingen en SOMA College voorzien in deze vraag met een nieuwe elektrische graafmachine en een uitgebreid cursusaanbod rondom emissieloos werken.