Bouw- en infrasector lanceert nieuw hitteprotocol
Woensdag 10 juli 2024
In reactie op de toenemende hittegolven en het veranderende klimaat, heeft Volandis in samenwerking met sociale partners AFNL, Bouwend Nederland, CNV, FNV en Waterbouwers een nieuw hitteprotocol ontwikkeld voor de bouw- en infrasector. Dit initiatief biedt een uitgebreide set richtlijnen en maatregelen om veilig te kunnen werken bij hoge temperaturen.
Het nieuwe protocol bevat basismaatregelen die essentieel zijn voor alle werknemers in de sector. Daarnaast wordt het protocol verder uitgebreid met specifieke maatregelen die zijn toegespitst op verschillende beroepen binnen de bouw- en infrasector. Dit betekent dat beroepen zoals bouwvakkers, timmerlieden, metselaars, en schilders, elk gerichte en effectieve richtlijnen ontvangen die aansluiten bij hun specifieke werkomstandigheden en risico’s.
Tjeerd Willem Hobma, Algemeen Directeur bij Volandis licht toe: "Het is cruciaal dat iedereen in de bouw- en infrasector goed is voorbereid op de gevaren van werken in de hitte. Ons protocol biedt niet alleen algemene richtlijnen, maar voorziet ook in gedetailleerde en praktische maatregelen die continu worden geüpdatet op basis van de nieuwste inzichten en ervaringen uit de praktijk."
Praktische tips
De maatregelen in het protocol variëren van het plannen van zwaar werk in de koelere periodes van de dag tot het zorgen voor voldoende schaduw en drinkwater op de projectlocatie. Daarnaast worden er praktische tips gegeven over het dragen van geschikte kleding en het nemen van voldoende rustpauzes.
Gerelateerd nieuws
De Nederlandse Arbeidsinspectie inspecteert dit jaar en in 2026 extra bij straatwerk. Het gaat daarbij om fysieke belasting en kwartstof. De inspecteur zal het werk onmiddellijk stilleggen bij overtredingen op fysieke belasting en direct doorpakken richting de opdrachtgever en coördinator ontwerpfase.
Tijdens de Dag van de constructeur op donderdag 19 juni delen keynote sprekers hun visie op innovatie, transformatie en constructieve veiligheid. De dag eindigt feestelijk met de bekendmaking van de ‘Constructeur van het Jaar’ en ‘Talent van het Jaar’.
Nog enkele dagen en dan staan op woensdag 26 maart de meeste bedrijven binnen de bouw en infra extra stil bij veiligheid op en rond de bouwplaats. Dit geldt ook voor het Rotterdamse bouwbedrijf Van Omme & De Groot Projectontwikkelaars en Bouwers.