1. Home
  2. Nieuws
  3. Update glasrekenomgeving bouwend nederland vakgroep glas

Update glasrekenomgeving Bouwend Nederland Vakgroep Glas

Donderdag 13 februari 2025

Het afgelopen jaar is er hard gewerkt aan de ontwikkeling van een nieuwe glasrekentool: de PRO tool. We zijn verheugd aan te kunnen kondigen dat deze PRO tool wordt gelanceerd in de week van 17-21 februari. Naast de lancering van de PRO tool zullen er gelijktijdig aanvullende wijzigingen in de rekenomgeving plaatsvinden. Lees dit bericht daarom zorgvuldig door.

De PRO tool: wat is er nieuw?
De PRO tool biedt dezelfde functionaliteiten als de BASIS tool, aangevuld met:
✔️ Rechthoekige panelen zonder afmetingsrestrictie
✔️ Vormruiten
✔️ Glasklemmen
✔️ ️Optimalisatie van glassamenstelling
✔️ ️Balustrade belasting aangrijpend op een variabele hoogte
✔️ Nauwkeuriger rekenen volgens NEN2608 bijlage G en J

Actie PRO tool

De PRO-tool is het eerste jaar verkrijgbaar voor een bedrag van €195,- excl. BTW. Dit biedt gebruikers toegang tot alle geavanceerde functies.  
Overige wijzigingen in de rekenomgeving

  • Licenties en betalingen worden voortaan volledig online afgehandeld.
  • De EXPERT tool vervalt en wordt geïntegreerd in de PRO tool. De prijzen van beide tools blijven identiek.
  • Het licentieaanbod is afgestemd op het type BN-lidmaatschap (klein, midden, groot). Bestaande gebruikers zijn al ingedeeld in de juiste categorie.
  • Afhankelijk van het BN-lidmaatschap kunnen meerdere gebruikers worden toegewezen aan een actieve licentie.
  • Livegang: Wat betekent dit?

·        Stap 1) Op een avond in week 8 wordt ná werktijd de nieuwe online omgeving live gezet. We sturen een email naar alle gebruikers ter bevestiging.

·        Stap 2) Na inloggen belanden jullie, in plaats van direct bij de BASIS dan wel EXPERT tool, nu op het klantportaal van BN.

·        Let op: Zowel de BASIS en PRO tool zullen in beginsel geblokkeerd zijn. Druk op ‘krijg toegang’ en volg de stappen om de gewenste licenties te activeren en de gebruikers toe te kennen. Is het bedrijf lid van BN dan zal het af te rekenen bedrag voor de basis tool €0,- euro bedragen.

·        Let op: De éérste persoon die namens een bedrijf een licentie aanschaft, wordt in eerste instantie aangewezen als beheerder van de gebruikers. Zowel de beheerder als de gebruikers kunnen op een later moment worden gewijzigd.

·        Stap 3) Na activatie van de licenties en het toekennen van gebruikers zijn de tools direct beschikbaar.

 

Wij wensen alle gebruikers veel succes met het gebruik van de tools. Voor vragen kunnen jullie contact opnemen via vakgroepglas@bouwendnederland.nl

Cor Wittekoek
Verenigingsmanager Vakgroep GLAS
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Vrijdag 7 februari 2025
Alverre wint Glas Award 2025

Op 6 februari 2025 reikte Bouwend Nederland Vakgroep GLAS voor de 12e keer de prestigieuze Glas Award uit. Vier projecten waren genomineerd uit 22 inzendingen. Uiteindelijk sleepte het project van Alverre B.V., de verbouw van een villa in Oldenzaal, de Glas Award 2025 in de wacht.

Vrijdag 31 januari 2025
Leden van Vakgroep GLAS dragen bij aan circulaire economie met inzameling van vlakglasafval

2024 was een zeer goed jaar voor de inzameling van vlakglasafval. In 2024 is er 85.918 ton, of 85.918.000 kg vlakglasafval ingezameld. Dit levert bij de productie van nieuwe glasproducten zoals vlakglas, glaswol en flessen een besparing op van 1.000.000 kg uitstoot CO2. Vorig jaar werd er net iets meer ingezameld dan het jaar daarvoor. In 2023 werd er 85.834 ton vlakglasafval ingezameld. Voor 2025 verwachten wij ook weer op dit niveau uit te komen.

Vrijdag 17 januari 2025
Meer budget voor energiezuinige technieken (1)

Het budget voor de EIA-Energielijst is verhoogd. Tevens is de MIA-Vamil-regeling 2025 gepubliceerd.